Cemio Kamzík - AKCE 60+15 tbl. ZDARMA pořád za cenu 329,-Kč

          Složení Kamzíka         Proč zvolit Kamzíka        Jak správně užívat       Zajímavosti o kolagenu

Pro posílení kloubů je důležitý pohyb - věnujte se pravidelně aktivitám, které posílí funkci vašich kloubů, přitom je ale nezatíží. Nejvhodnějšími sportovními aktivitami jsou plavání a jízda na kole. Pokud nemáte možnost chodit pravidelně plavat nebo nemáte odvahu k projížďkám v přírodě, pořiďte si domů rotoped a šlapejte pravidelně třeba v pokoji. Mnohokrát pocítíte úlevu velmi rychle. Vyhýbejte se sportovním činnostem, při nichž dochází k nárazům a otřesům.

Pomáhají i lehké cviky, kterými klouby protáhnete a posílíte svaly v jejich okolí. Vhodných cviků je spousta. Zkuste například jednoduchý cvik, při kterém si lehnete na záda na podložku. Jednu dolní končetinu pokrčte k břichu, poté natáhněte v úhlu 45 stupňů nad podložku, nataženou končetinu položte zpět na podložku. Cvik několikrát opakujte na obou končetinách.

Vhodnou venkovní aktivitou je tzv. nordic walking. Ulevuje nosným kloubům, kyčlím a kolenům, protože hole při chůzi změkčují nárazy paty na zem. Volte vhodnou holi, správné výškové nastavení hole a samozřejmě i vhodnou obuv s pružnou podrážkou.

Pokud trpíte nadváhou, snižte svoji hmotnost pomocí dietních opatření a vhodné pohybové aktivity. Ulevíte především váhonosným kloubům, jako jsou kyčelní a kolenní, které bývají nejčastěji postiženy.